ADB budowa Dawid Bednarek – NIE

budowa_adbTym artykułem pragnę ostrzec wszystkich tych, którzy chcą aby firma ADB BUDOWA Dawid Bednarek stawiała im dom.Problemy zaczęły się od samego początku. Pan Dawid Bednarek (właściciel firmy) podpisał z nami umowę nie będąc ani razu na naszej działce – fenomen podpisuje w ciemno. Problemy zaczęły się od samego początku. Panowie zaczęli kopać i na samym już początku poniszczyli wszystkie słupki powbijane przez geodetę (geodetę ja pokrywałem). Okazało się, że teren na którym jest budowa jest mokry. Co usłyszałem od p. Dawida – musimy czekać aż teren się osuszy, nie mogłem czekać, więc na własną rękę osuszyłem im teren. Panowie mogli dalej przystąpić do „pracy”. Na budowę przyjeżdżały 2 osoby, jedna miała minimalne pojęcie o budowie druga była chyba z łapanki. Po pierwszym dniu kopania fundamentów złapałem się za głowę – nic nie trzymało wymiarów (przecież słupki zostały wyrwane). Pan Dawid Bednarek twierdził że wszystko jest dobrze i pod kontrolą. Gdy wylali fundament i zaczęli murować ścianki okazało się, że jednak było źle i aby obwód domu się zamknął trzebabyło wymurować jedną ściankę obok fundamentu na gruncie!!!! i tak panowie zrobili. Jak to zobaczyłem ręce mi opadły.  Nakazałem to poprawić, przed zalaniem poprawionej ławy prosiłem o telefon, bo chciałem z kierownikiem budowy to zobaczyć, jak jest zazbrojone. Oczywiście telefon dostałem jak było wszystko zalane. Uparłem się że chce zobaczyć ten „naprawiony” fundament i proszę o jego rozkucie. Oczywiście okazało się że była to tylko wylewka 10cm na grunt bez zbrojenia !!. Niestety na tym pożegnałem się z tą profesjonalną firmą, przez którą miałem tylko same wydatki, wszystko co zrobili było do rozebrania, skucia i ponownego wylania, wymurowania. Ścianki fundamentowe zaczęli murować od środka, narożników nie mogli wykonać bo „poprawiali ławę” więc potem wystarczyło wziąźć sznurek i poziomicę. Nic nie trzymało się kupy, prawie każda ściana była pod skosem, o poziomach można było zapomnieć. Najlepsze było to że z jednej strony był poprawiany fundament a z drugiej już ekipa chciała zasypywać go piachem, żeby jak najszybciej przykryć swoje dzieło.

Inną sprawą jest fakt iż zostałem przez ta ekipę okradziony. Udostępniłem im garaż w którym były moje narzędzia i projekt budowy. Umówiliśmy się na konkretną godzinę na zdanie garażu, ale Pan Dawid przyjechał wcześniej i niestety Bednarek zabrał sobie połowę moich narzędzi i projekt budowlany.  Ucierpiały na tym tylko następne ekipy do których nie miałem już zaufania.

Inne moje uwagi to firmy ADB budowa Dawid Bednarek:

– brak profesjonalizmu, zachowują się tak jakby budowali pierwszy raz

– nie dbanie o materiał inwestora, folia fundamentowa porwana, zniszczona, bloczki fundamentowe połamane, cement na noc nie przykrywany deszcz na niego padał, itp, itp…..

ADB.
ul. Syrenki 21/39 wcześniej ul. Łagiewnicka 54 /56
91-496 ŁÓDŹ
TEL: 604-794-964
TEL: 42 2092699
FAX: 42 658 45 23
www.adb-budowa.pl

Jeszcze raz uważajcie na tą firmę !!

2 thoughts on “ADB budowa Dawid Bednarek – NIE

  • 30-05-2012 o 12:20
    Permalink

    te miałem styczność z Panem Dawidem i nie polecam.

  • 30-05-2012 o 12:21
    Permalink

    To chyba chodzi o tego partacza co nawet płytek nie umie ułożyć, poprawiał dwa razy i tak są krzywo, ale już nie miałam siły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *